Halı Yıkatmanın Faydası ve Önemi

03 Şubat 2015 Salı     2689    
Facebook'ta Paylaş   Yazıyı küçült  Yazıyı büyüt  

Halı Yıkatmanın Faydası ve Önemi

Yapılan araştırmalara göre sadece bir insanın bedeninden günde yaklaşık 1-3 gram ölü deri döküldüğü, ortalama büyüklükte bir evde yılda yaklaşık 4 kilogram toz oluştuğu, bu tozların birçok alerjik hastalıklara yol açtığı  tespit edilmiştir. Yine araştırmalar sonucunda , alerjiyi tetikleyecek miktarda tozun toplandığı en tehlikeli bölgenin evlerde kullanılan halıların olduğu , evin en tehlikeli noktasının evin girişi, ikinci tehlikeli bölgenin ise odalardaki halılar olduğu sonucuna varan araştırmacılar:

“Neredeyse tüm evlerde bulunan akarlar önemli bir alerjen üreticisidir. Sıcağı, nemli ortamları severler. Halıların, üstteki tüylü kısımdan çok sert olan taban bölümüne kaçmayı tercih ederler. Kullandığınız halılarınızı her hafta normal, ayda bir de yoğun temizlik yapın. Halılarınızı düzenli yıkatın profesyonel bir firmaya başvurun.

Bu araştırma sonuçlarından da anlaşılacağı gibi insanların evlerinde en çok temas ettiği halıların sağlık açısından potansiyel bir tehlike olduğu gerçeğini anlamak güç değildir. 

 

HyperLink 

 
HyperLink 

 
HyperLink 

 
HyperLink 

 
HyperLink 

 
HyperLink 
 
 

Diğer Bilgiler

Naturel Halı Yıkamadan Halı Kullanımı ve Bakımı Hakkında Tavsiyeler
Leke Çıkartmak için Pratik Bilgiler